CFR-25JB-52-1M
Part number CFR-25JB-52-1M
Product classification Through Hole Resistors
Manufacturer YAGEO
Description RES 1M OHM 5% 1/4W AXIAL
Encapsulation
Packing Bulk
Quantity 157201
RoHS status YES
Share
Inventory:
Total number
Quantity
Price
Total price
1
Obtain quotation information
Product parameters
PDF(1)
TYPEDESCRIPTION
MfrYAGEO
SeriesCFR
PackageBulk
Product StatusACTIVE
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±5%
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Package / CaseAxial
Temperature Coefficient0/ -1500ppm/°C
Size / Dimension0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
CompositionCarbon Film
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Number of Terminations2
Supplier Device PackageAxial
Resistance1 MOhms
Würth Elektronik Midcom
CBL RIBN 50COND 0.025 GRAY 250'
Würth Elektronik Midcom
WR-CRD_SMT_MICROSIM_PUSH&PUSH_CD
WR-BHD 1.27MM MALE ANGLED BOX HE
WR-BHD 1.27MM MALE SMT BOX HEADE
CBL RIBN 16COND 0.025 GRAY
WR-BHD 1.27MM FEMALE IDC CONNECT